İKADA Danışmanlık

 

İkada Danışmanlık, özel sektör ve kamu kurum ve kuruluşlarına, iş hayatında daha başarılı olmayı hedefleyen bireylere yönelik eğitim ve yönetim danışmanlığı hizmetleri sunmak üzere, 1999 yılında deneyimli bir kadro tarafından kurulmuştur. İkada Danışmanlık, projelerin başlangıçtaki hedeflerine ulaşmasını garanti edebilmekte ve kurum ve kuruluşların beklentilerine hızlı bir şekilde cevap verebilmektedir. Yönetim danışmanlığı ve proje yönetimi alanında, geniş ve uluslararası uzmanlık yelpazesiyle gerçekleştirdiği yerel, ulusal ve uluslararası projelerle Türkiye’deki en başarılı danışmanlık şirketleri arasında yerini almıştır.

20 yıllık bir geçmişe sahip olan İkada Danışmanlık, kuruluşundan itibaren aynı ortaklık yapısıyla başarılara imza atan Türkiye’deki az sayıda danışmanlık şirketlerindendir. Yerli ve uluslararası profesyonellerden oluşan geniş uzman havuzu ve uzmanlık alanlarının yanı sıra, şirket ortakları ve çalışanlarının da bizzat projelerde uzman olarak görev alması İkada Danışmanlık’ın en önemli farkıdır.

balon

Prensiplerimiz

 • Proje bazlı yaklaşım, hedef odaklı planlama
 • Bölgesel, sektörel ve kurumsal bilginin üzerine inşa etmek
 • İhtiyaç ve beklenti odaklı, özgün hizmet sunumu
 • Profesyonel ve pratik çözümler
 • Stratejik ve global düşünme
 • Yerelleştirilmiş hizmet sunumu
 • İş etiği ve gizliliğe saygı
 • Bölgesel otoriteler ve paydaşlarla güçlü işbirliği
 • Objektif olarak doğrulanabilir performans
 • Sürdürülebilir hizmet çıktıları

Uzmanlık Alanlarımız

 • Özel Sektör ve KOBİ Geliştirme
 • Dış Finansmanlı Projeler ( AB, Dünya Bankası, BM, ABD, vb)
 • Girişimcilik Geliştirme
 • İş Gücü Piyasası ve İstihdam Çalışmaları
 • Bölgesel ve Yerel Kalkınma
 • Tarımsal, Kırsal ve Toplumsal Kalkınma
 • Kamu Yönetimi, Etkin Yönetişim ve Reform Geliştirme
 • Sivil Toplumun Güçlendirilmesi
 • Sosyal İçerme ve Dezavantajlı Grupların Entegrasyonu
 • Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi

Ekibimiz

team member
Bahri Şanver AYDINYönetici Ortak
Ankara, ODTÜ İşletme lisans ve California, Preston Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans derecelerine sahip olan Bahri AYDIN, iş geliştirme, satış, pazarlama, girişimcilik, bölgesel, kırsal kalkınma konularında uzmandır. Okul sonrası profesyonel yaşamının ilk yıllarında Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarında satış ve pazarlama birimlerinin yöneticiliğini yapmıştır. AB ve diğer dış finansmanlar tarafından fonlanan projelerin tasarımı, uygulaması, yönetimi, izleme […]
Read more →
  team member
  Ceyda DAYIOĞLUYönetici Ortak
  Ankara, ODTÜ İşletme Lisans ve Ahmet Yesevi Üniversitesi MBA derecelerine sahip olan Ceyda Dayıoğlu, AB ve diğer donörler tarafından fonlanan projelerin tasarımı, uygulaması, yönetimi, izleme ve değerlendirmesi konusunda 15 yılı aşkın eğitim, danışmanlık ve koordinasyon deneyimine sahiptir. Bu konularda 50’ye yakın projede kısa dönemli uzman olarak görev almış ve 500’e yakın projenin hedeflendiği gibi yürütülmesine […]
  Read more →
   team member
   Dilek İrem Eroğluİş Geliştirme Asistanı
   Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’nde tamamlamıştır. İKADA ailesinde iş geliştirme asistanı olarak görev almaktadır. Uzman değerlendirilmesi, teklif & ihale hazırlığı ve proje takibinde ekibimize destek olmaktadır.
   Read more →
    team member
    Serhat Tunariş Geliştirme Asistanı
    Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim-Tercümanlık bölümünde tamamlayan Serhat Tunar, aynı üniversitenin İnkılap Tarihi Enstitüsünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İş geliştirme ekibimizde yer alan Serhat, projelerin takibinden, teklif  süreçlerinin desteklenmesinden ve ihale süreçlerinin organize edilmesinden sorumludur.
    Read more →
     team member
     Emirhan ÇİM
     Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde sürdüren Emirhan ÇİM, sektörün en iyi danışmanlarının da desteği ile birden fazla projede görev yapmaktadır. Asistan olarak İKADA ailesine katılan Emirhan, iş geliştirme sürecinin yönetim ve koordinasyonu, teklif & ihale hazırlığı, işe alım, proje yönetimi & uygulanmasında ekibimize destek olmakla sorumludur. Aynı zamanda kendisi mülteciler üzerine çalışan bir girişimde […]
     Read more →
      team member
      Burcu BERK
      Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümü mezunu olan Burcu BERK, proje geliştirilmesi ve yönetimi, uzman deneyimlerinin değerlendirilmesi, ihale süreçlerinde organizasyon faaliyetleri gibi konularda İKADA bünyesinde bulunan iş geliştirme ekibinin bir parçasıdır.
       team member
       Mehmet Emin HACIOĞLUMali ve İdari İşler Sorumlusu
       Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Mehmet Emin HACIOĞLU finans, fon yönetimi, yatırım araçları ve fiyatlandırma alanlarında geniş tecrübe sahibidir. Uzun yıllar boyunca sektör lideri bankacılık firmalarında satış ve pazarlama departmanlarında çalıştıktan sonra Mali ve İdari İşler Sorumlusu olarak IKADA ailesine katılmıştır. Bu pozisyondaki sorumlulukları firmanın mali işlerini yönetmek, mali tablolar ve uzun […]
       Read more →
        team member
        Zeynep ÖZDEMİR
        Lisans eğitimini ODTÜ – Sosyoloji bölümünde tamamlayan Zeynep Özdemir, aynı üniversitede Sosyal Politika yüksek lisans programında öğrenimine devam etmektedir. IKADA bünyesinde iş geliştirme asistanı olarak görev yapmaktadır. Uzman değerlendirmesi, Projelerin takibi ve teklif & ihale süreçlerinin teknik süreçlerine destek sağlamaktan sorumludur.
         team member
         Gözde ARIK
         Lisansüstü eğitimini hala Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyal Antropoloji bölümünde sürdürmekte olan Gözde, Kimya Mühendisliği bölümünden mezun. Her iki bilim alanında aldığı imtiyazlı eğitimin neticesinde, proje tasarımı ve yönetimine özgün bir katkıda bulunmayı hedefliyor.

          “Düş”ten öncü adımlara…